21,449
edits
KrytenKoro (talk | contribs) No edit summary |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{tab|o}}{{tab|Attack}} | |||
{|border=1 cellpadding=5 cellspacing=0 class="sortable" style="font-size:90%" width=400px | |||
|- bgcolor="#3A3A3A" | |||
|width="150px" style="font-size:12px; color:white; text-align:center"|'''Name''' | |||
|width="50px" style="font-size:12px; color:white; text-align:center"|'''Element''' | |||
|style="font-size:12px; color:white; text-align:center"|'''Dream Eaters''' | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Claw Combo||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
| | |||
{| | |||
|width="20px"| ||{{AT|att}} Right Claw | |||
|} | |||
|Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
| | |||
{| | |||
|width="20px"| ||{{AT|att}} Left Claw | |||
|} | |||
|Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Right Maul||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Left Maul||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Aura Lunge||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Powerful Lunge||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Aura Dive||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Powerful Dive||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|att}} Dive Warp||Fire||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|}{{tab|c}}{{tab|Magic}} | |||
{|border=1 cellpadding=5 cellspacing=0 class="sortable" style="font-size:90%" width=400px | |||
|- bgcolor="#3A3A3A" | |||
|width="150px" style="font-size:12px; color:white; text-align:center"|'''Name''' | |||
|width="50px" style="font-size:12px; color:white; text-align:center"|'''Element''' | |||
|style="font-size:12px; color:white; text-align:center"|'''Dream Eaters''' | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Fire||Fire|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Fira||Fire|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Firaga||Fire|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Dark Firaga||Fire|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Blizzard||Blizzard|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Blizzara||Blizzard|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Blizzaga||Blizzard|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Deep Freeze||Blizzard|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Thunder||Thunder|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Thundara||Thunder|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Thundaga||Thunder|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Cure||—||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Cura||—||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Curaga||—||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Esuna||—|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Zero Gravity||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Zero Gravira||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Zero Graviga||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Balloon||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Balloonra||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Balloonga||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Spark||Light||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Sparkra||Light||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Sparkga||Light||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Faith||Light||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Mini||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Blackout||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Time Bomb||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Confuse||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Poison||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Slow||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Sleep||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Sleepra||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Sleepga||Neutral|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Stop||Neutral||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Vanish||—|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Protect||—||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Shell||—||Aura Lion | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Drain||—||Aura Lion, Keeba Tiger | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Haste||—|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Regen||—|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Auto-Life||—|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Combo Assist||—|| | |||
|- bgcolor="#E6E6FA" | |||
|{{AT|mag}} Spirit Roar||—|| | |||
|}{{tab|c}}{{tab|c}} | |||
{{-}} | |||
==Aura Lion== | ==Aura Lion== | ||
*Claw Combo (クローコンボ) - Claw Combo | *Claw Combo (クローコンボ) - Claw Combo |
edits