14,793
edits
Line 245: | Line 245: | ||
|Potion | |Potion | ||
|[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | |[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | ||
| | |||
|- style="background:#ff66cc;" | |||
| rowspan="7"| '''Dream Piece''' | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Passionate Dream | |||
|[[Traverse Town#3rd District|3rd District]] | |||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Lively Illusion | |||
|[[Traverse Town#Botanical Garden|Botanical Garden]] | |||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Lively Dream | |||
|[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | |||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Passionate Dream | |||
|[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | |||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Troubling Dream | |||
|[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | |||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Enraging Illusion | |||
|[[Traverse Town#Fountain Plaza|Fountain Plaza]] | |||
| | | | ||
|- style="background:#ff66cc;" | |- style="background:#ff66cc;" | ||
| rowspan="3"| '''Training Toy''' | | rowspan="3"| '''Training Toy''' | ||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Balloon | |||
|[[Traverse Town#2nd District|2nd District]] | |||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |-style="background:#ffccff;" | ||
|Water Barrel | |Water Barrel | ||
Line 255: | Line 285: | ||
|Painting Gun: Red x10 | |Painting Gun: Red x10 | ||
|[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | |[[Traverse Town#Post Office|Post Office]] | ||
| | |||
|-style="background:#ffccff;" | |||
|Balloon | |||
|[[Traverse Town#Fountain Plaza|Fountain Plaza]] | |||
| | | | ||
|- style="background:#ff66cc;" | |- style="background:#ff66cc;" |
edits