120
edits
Line 6: | Line 6: | ||
==List of difficulties in each game== | ==List of difficulties in each game== | ||
{|class="wikitable" width="100%" style="text-align:center" | |||
{|class="wikitable" width=" | |||
|-bgcolor="#87ceeb" | |-bgcolor="#87ceeb" | ||
|width="25%" | |width="25%" rowspan="2"|'''Game''' | ||
|width=" | |width="75%" colspan="9"|'''Available Difficulty Levels''' | ||
|- | |||
|-bgcolor="#87ceeb" | |||
|'''Normal Mode''' | |||
|'''Expert Mode''' | |||
|'''Final Mix: Beginner''' | |||
|'''Final Mix''' | |||
|'''Final Mix: Proud''' | |||
|'''Beginning Mode''' | |||
|'''Standard Mode''' | |||
|'''Proud Mode''' | |||
|'''Critical Mode''' | |||
|- | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts (game)|Kingdom Hearts]]'' | |''[[Kingdom Hearts (game)|Kingdom Hearts]]'' | ||
| | |[[File:Yes.png|15px|Yes]] | ||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts Final Mix]]'' | |''[[Kingdom Hearts Final Mix]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts Re:Chain of Memories]]'' | |''[[Kingdom Hearts Re:Chain of Memories]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts II]]'' | |''[[Kingdom Hearts II]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts II Final Mix]]'' | |''[[Kingdom Hearts II Final Mix]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts 358/2 Days]]'' | |''[[Kingdom Hearts 358/2 Days]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts Birth by Sleep]]'' | |''[[Kingdom Hearts Birth by Sleep]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]]<abbr title="NA/EU versions only"><sup>'''1'''</sup></abbr> | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
|''[[Kingdom Hearts Birth by Sleep Final Mix]]'' | |''[[Kingdom Hearts Birth by Sleep Final Mix]]'' | ||
| | |[[File:No.png|15px|No]] | ||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |||
|''[[Kingdom Hearts coded]]'' | |||
|rowspan="2"|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|rowspan="2"|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|rowspan="2"|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|rowspan="2"|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|rowspan="2"|[[File:No.png|15px|No]] | |||
|rowspan="2"|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|rowspan="2"|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|rowspan="2"|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|rowspan="2"|[[File:Yes.png|15px|Yes]] | |||
|-bgcolor="#e6e6fa" | |-bgcolor="#e6e6fa" | ||
| | |''[[Kingdom Hearts Re:coded]]'' | ||
|} | |||
|} | |||
== Beginner Mode == | == Beginner Mode == |
edits